Belgrade (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (21 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Register
ro: Înscriere

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: Background Color
ro: Culoare Fundal

en: Menu
ro: Meniu

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Add to cart
ro: Adaugă în coş

en: Cart
ro: Coş

en: Tabs
ro: Taburi

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Continue shopping
ro: Continuă cumpărăturile

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator

en: Checkout progress
ro: Progres verificare
