Belgrade (8.x-1.1) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Register
it: Registrati

en: Login
it: Accedi

en: Help
it: Aiuto

en: Text Color
it: Colore del testo

en: Default
it: Predefinito

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Add to cart
it: Aggiungi al carrello

en: Log in
it: Accedi

en: Cart
it: Carrello

en: Tabs
it: Schede

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Sign up
it: Iscriviti

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Continue shopping
it: Continua l'acquisto

en: Light
it: Chiaro

en: Primary
it: Primario

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Dark
it: Scuro

en: Forgot your password?
it: Password dimenticata?

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente
