Belle (8.x-1.2) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Images
it: Immagini

en: Search
it: Cerca

en: Image
it: Immagine

en: Container
it: Contenitore

en: Help
it: Aiuto

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Table
it: Tabella

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Tabs
it: Schede

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Responsive Image
it: Immagine responsive

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente
