Belle (8.x-1.0) - en to ar translation catalogue (21 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Images
ar: الصور

en: Search
ar: بحث

en: Image
ar: الصورة

en: Container
ar: حاوية

en: Help
ar: مساعدة

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Table
ar: جدول

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Main navigation
ar: القائمة الرئيسية

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Powered by Drupal
ar: يستخدم دروبال

en: Breadcrumbs
ar: مسار التنقّل

en: Status messages
ar: رسائل الحالة

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Site branding
ar: العلامة التجارية للموقع

en: Primary admin actions
ar: الإجراءات الإدارية الرئيسية

en: User account menu
ar: قائمة حساب المستخدم
