Belle (8.x-2.4) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Search
fr: Rechercher

en: Container
fr: Conteneur

en: Help
fr: Aide

en: Page title
fr: Titre de page

en: Table
fr: Tableau

en: General Settings
fr: Paramètres globaux

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Banner
fr: Bannière

en: Purple
fr: Violet

en: Tabs
fr: Onglets

en: All Pages
fr: Toutes les pages

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Powered by Drupal
fr: Propulsé par Drupal

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: Image Style
fr: Style d'image

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur

en: Enable banner
fr: Activer le bandeau
