Bene (8.x-2.11) - en to ar translation catalogue (73 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Pages
ar: الصفحات

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Author
ar: المؤلف

en: Disabled
ar: معطل

en: On
ar: في

en: Date
ar: التاريخ

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Preview
ar: معاينة

en: Help
ar: المساعدة

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: Core
ar: النواة

en: Event
ar: الحدث

en: Updated
ar: التحديث

en: Text
ar: نص

en: Keywords
ar: الكلمات المفتاحية

en: Search Keywords
ar: كلمات البحث

en: Attachment
ar: المرفق

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Add content
ar: إضافة محتوى

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Block
ar: الصندوق

en: Add block
ar: أضف صندوقا

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: To
ar: إلى

en: From
ar: من

en: Location
ar: الموضع

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Last update
ar: آخر تحديث

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Medium
ar: متوسط

en: Media
ar: ميديا

en: Plain text
ar: نص عادي

en: Address
ar: العنوان

en: Desc
ar: تنازلي

en: Events
ar: الفعاليات

en: Other
ar: آخر

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: External
ar: خارجي

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Tools
ar: الأدوات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: author
ar: مؤلف

en: Caption
ar: شرح

en: Style
ar: نمط

en: Glossary
ar: القاموس

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Apply
ar: تطبيق

en: Block description
ar: وصف الصندوق

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Date range
ar: مجال التاريخ

en: Copyright
ar: جميع الحقوق محفوظة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Block type
ar: نوع الصندوق

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: - All -
ar: - الكل -

en: Powered by Drupal
ar: يستخدم دروبال

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
