Better Exposed Filters (6.0.1) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: Advanced options
uk: Розширені параметри

en: Links
uk: Посилання

en: None
uk: Немає

en: Default
uk: Базово

en: Views
uk: Види

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Custom
uk: Власний

en: Normal
uk: Звичайне

en: Select None
uk: Зняти вибір

en: Filters
uk: Фільтри

en: Hidden
uk: Приховано

en: Slow
uk: Повільно

en: Fast
uk: Швидко

en: Orientation
uk: Орієнтація

en: Animation speed
uk: Швидкість анімації

en: About
uk: Про модуль

en: Radio Buttons
uk: Радіо кнопки

en: Step
uk: Крок

en: Select All
uk: Вибрати все

en: Hide submit button
uk: Приховати кнопку "Надіслати"

en: Uses
uk: Використання

en: Sort options
uk: Параметри впорядкування

en: Input required
uk: Необхідно введення

en: Combine sort order with sort by
uk: Об'єднати послідовність і параметр упорядкування

en: Placeholder text
uk: Текст заповнювача
