Better Exposed Filters (6.0.5) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Advanced options
fr: Options avancées

en: Links
fr: Liens

en: None
fr: Aucun(e)

en: Number
fr: Nombre

en: Default
fr: Par défaut

en: Views
fr: Vues

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Select None
fr: Aucun

en: Filters
fr: Filtres

en: Hidden
fr: Caché

en: Slow
fr: Lent

en: Fast
fr: Rapide

en: Animation speed
fr: Vitesse de l'animation

en: Max
fr: Maximum

en: About
fr: À propos

en: Step
fr: Étape

en: Select All
fr: Tout sélectionner

en: Hide submit button
fr: Masquer le bouton de soumission

en: Uses
fr: Utilisations

en: Sort options
fr: Options de tri

en: Checkboxes/Radio Buttons
fr: Cases à cocher/Boutons radio

en: Input required
fr: Valeur requise
