Better Exposed Filters (6.0.6) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Advanced options
hi: विस्तारित विकल्प

en: Links
hi: लिंक

en: None
hi: कोई नहीं

en: Number
hi: संख्या

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Views
hi: द्रश्य

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Maximum
hi: ज्यादा से ज्यादा

en: Filters
hi: फ़िल्टर

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: Max
hi: अधिकतम

en: Minimum
hi: न्यूनतम

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग

en: Input required
hi: आवश्यक इनपुट
