Better Exposed Filters (8.x-4.0-beta3) - en to ru translation catalogue (32 entries)

en: Advanced options
ru: Дополнительные настройки

en: Links
ru: Ссылки

en: None
ru: Нет

en: Default
ru: По умолчанию

en: Views
ru: Представление

en: Horizontal
ru: Горизонтально

en: Vertical
ru: Вертикально

en: Custom
ru: Собственная

en: Normal
ru: Нормальный

en: Select None
ru: Снять выбор

en: Filters
ru: Фильтры

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Slow
ru: Медленно

en: Fast
ru: Быстро

en: Orientation
ru: Ориентация

en: Animation speed
ru: Скорость анимации

en: About
ru: Информация

en: Radio Buttons
ru: Радиокнопки

en: Step
ru: Шаг

en: Select All
ru: Выбрать все

en: Hide submit button
ru: Скрыть кнопку отправки

en: Uses
ru: Использование

en: Sort options
ru: Настройка сортировки

en: Checkboxes/Radio Buttons
ru: Флажки/Радио-кнопки

en: Input required
ru: Требуется ввод

en: Add select all/none links
ru: Добавить ссылку Выбрать все/Снять выбор

en: Animation speed in milliseconds
ru: Скорость анимации в миллисекундах

en: Combine sort order with sort by
ru: Объединить поля "сортировать по" с "порядок сортировки"

en: Advanced sort options
ru: Расширенные настройки сортировки

en: Placeholder text
ru: Текст заполнителя

en: Global replacement patterns (for description field only)
ru: Глобальные шаблоны замены (только для поля описания)

en: Exposed Sort Settings
ru: Настройки раскрытой сортировки
