Better Wishlist (1.0.0-beta1) - en to ca translation catalogue (23 entries)

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: Type
ca: Tipus

en: Wishlist
ca: Llista de desitjos

en: Edit
ca: Edita

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: Label
ca: Etiqueta

en: Default
ca: Per defecte

en: View
ca: Mostra

en: Created
ca: Creat

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Are you sure you want to delete %name?
ca: Esteu segur de voler suprimir %name?

en: Create new revision
ca: Crea una nova revisió

en: Revisions for %title
ca: Revisions per %title

en: Revision
ca: Revisió

en: Changed
ca: Canviat

en: Revision of %title from %date
ca: Revisió de %title de %date

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Current revision
ca: Revisió actual

en: @date by @username
ca: @date per @username

en: content @type: deleted @label.
ca: contingut @type: s'ha eliminat @label.
