Bootstrap for Drupal (8.x-2.20) - en to ja translation catalogue (44 entries)

en: Administration
ja: 管理

en: Search
ja: 検索

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to parent page
ja: 親ページへ移動

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Small
ja: 小

en: Large
ja: 大

en: Post
ja: 投稿

en: Last post
ja: 最終投稿

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Footer
ja: フッター

en: Up
ja: 上へ

en: Medium
ja: 中程度

en: Forum
ja: フォーラム

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Tools
ja: ツール

en: Messages
ja: メッセージ

en: Topics
ja: トピック

en: Posts
ja: 投稿

en: Tabs
ja: タブ

en: Next page
ja: 次ページ

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: New forum topics
ja: 新しいフォーラムトピック

en: Active forum topics
ja: 活発なフォーラムトピック

en: Book navigation
ja: ブックナビゲーション

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Search form
ja: 検索フォーム

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Choose a file
ja: ファイルを選択してください

en: Last page
ja: 最終ページ

en: Book outline for @book.title
ja: @book.title のブックアウトライン

en: Book traversal links for
ja: ブック横断リンク:

en: First page
ja: 先頭ページ

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: User account menu
ja: ユーザーアカウントメニュー
