Bootstrap for Drupal (8.x-2.65) - en to fa translation catalogue (37 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Administration
fa: مدیریت

en: Search
fa: جستجو

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to parent page
fa: برو به صفحه والد

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Post
fa: پست

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Footer
fa: پاورقی

en: Up
fa: بالا

en: Medium
fa: متوسط

en: Forum
fa: انجمن

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Tools
fa: ابزارها

en: Messages
fa: پیغام‌ها

en: Topics
fa: موضوعات

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Contact information
fa: اطلاعات تماس

en: Access Denied
fa: دسترسی ممنوع می باشد

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: New forum topics
fa: موضوعات جدید انجمن

en: Page not found
fa: صفحه مورد نظر یافت نشد.

en: Active forum topics
fa: موضوع‌های فعال انجمن

en: Book navigation
fa: پیمایش کتاب

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Search form
fa: فرم جستجو

en: Powered by Drupal
fa: نیرو گرفته از دروپال

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Choose a file
fa: یک فایل انتخاب کنید
