Background rotate (8.x-1.0-alpha5) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: None
de: Keine

en: Save
de: Speichern

en: Files
de: Dateien

en: Original image
de: Originalbild

en: Centered
de: Zentriert

en: Width
de: Breite

en: Month
de: Monat

en: Week
de: Woche

en: Day
de: Tag

en: Repeat
de: Wiederholung

en: Hour
de: Stunde

en: Second
de: Sekunde

en: Fixed
de: Statisch

en: Top left
de: Oben links

en: No repeat
de: Keine Wiederholung

en: Settings saved.
de: Einstellungen gespeichert.

en: CSS selector
de: CSS-Selektor

en: Background repeat
de: Hintergrundwiederholung

en: Scroll
de: Bildausschnitt vertikal verschieben

en: Background position
de: Hintergrundposition

en: Image style
de: Bildstil

en: Horizontal repeat
de: Horizontal wiederholen

en: Vertical repeat
de: Vertikal wiederholen

en: Time interval
de: Zeitintervall

en: Add breakpoint
de: Breakepoint hinzufügen
