Bibliography & Citation (8.x-1.0-alpha2) - en to te translation catalogue (42 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Save configuration
te: స్వరూపణాన్ని భద్రపరచు

en: Status
te: స్థితి

en: Prefix
te: ఉపసర్గ

en: Suffix
te: వెనుజేర్పు

en: Delete
te: తొలగించు

en: Type
te: రకం

en: Author
te: రచయిత

en: Description
te: వివరణ

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Version
te: సంచిక

en: File
te: ఫైల్

en: Edit
te: మార్చు

en: Links
te: లంకెలు

en: Number
te: సంఖ్య

en: Country
te: దేశం

en: Weight
te: భారం

en: Required
te: తప్పనిసరి

en: Category
te: వర్గం

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Import
te: దిగుమతించు

en: Book
te: పుస్తకం

en: Export
te: ఎగుమతించు

en: Field
te: ఖాళీ

en: Label
te: లేబుల్

en: View
te: చూడు

en: Format
te: ఆకృతి

en: History
te: చరితం

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Keywords
te: కీపదాలు

en: Created
te: సృష్టితం

en: Database
te: డేటాబేస్

en: Medium
te: మధ్యస్థం

en: Code
te: కోడ్

en: Other
te: ఇతర

en: City
te: నగరం

en: Unpublished
te: ప్రచురింపబడనివి

en: Processing
te: ప్రాసెస్ చేస్తున్నాం

en: Full Name
te: పూర్తి పేరు

en: - Select -
te: - ఎంచుకోండి -
