Bible (3.1.0) - en to ar translation catalogue (49 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Language
ar: اللغة

en: Public
ar: عام

en: Action
ar: إجراء

en: Download
ar: تحميل

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Book
ar: الوثيقة

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Core
ar: النواة

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: التحديث

en: Text
ar: نص

en: ID
ar: المعرف ID

en: Upload
ar: رفع

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Block
ar: صندوق

en: Desc
ar: تنازلي

en: Code
ar: الكود

en: Install
ar: تثبيت

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Source
ar: المصدر

en: Changed
ar: تم التغير

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Loading...
ar: تحميل...

en: Apply
ar: تطبيق

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: File upload
ar: رفع الملف

en: Abbreviation
ar: اختصار

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: « First
ar: « الأولى

en: Last »
ar: الأخيرة »

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Original language
ar: اللغة الأصلية

en: Default configuration hash
ar: هاش التهيئة الافتراضية
