Bible (3.1.0) - en to de translation catalogue (55 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Delete
de: Löschen

en: Content
de: Inhalt

en: Language
de: Sprache

en: Public
de: Öffentlich

en: Action
de: Aktion

en: Download
de: Herunterladen

en: File
de: Datei

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Search
de: Suche

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Settings
de: Einstellungen

en: Import
de: Importieren

en: Book
de: Buch

en: Save
de: Speichern

en: Default
de: Standard

en: Core
de: Kernsystem

en: View
de: Ansicht

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Upload
de: Hochladen

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Created
de: Erstellt

en: All
de: Alle

en: Desc
de: Absteigend

en: Install
de: Installieren

en: Sort by
de: Sortierung

en: Source
de: Quelle

en: Changed
de: Geändert

en: ‹ Previous
de: ‹ Zurück

en: Next ›
de: Weiter ›

en: Loading...
de: Wird geladen...

en: Bible
de: Bibel

en: Apply
de: Anwenden

en: Verse
de: Vers

en: Chapter
de: Kapitel

en: File upload failed.
de: Datei-Upload fehlgeschlagen

en: Subscription
de: Abonnement

en: Language code
de: Sprachkürzel

en: Short Name
de: Kurzname

en: Offset
de: Versatz

en: Importer settings
de: Importer Einstellungen

en: Church
de: Kirche

en: File upload
de: Datei-Upload

en: Abbreviation
de: Abkürzung

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Bible Note
de: Bibelnotiz

en: Original language
de: Originalsprache

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: Default configuration hash
de: Standard-Konfiguration-Hash
