BigCommerce (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (14 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Details
ro: Detalii

en: Checkout
ro: Casă

en: About
ro: Despre

en: Uses
ro: Foloseşte

en: Access checkout
ro: Acces la casă

en: Complete a purchase through the checkout form.
ro: Completaţi achiziţionarea prin intermediul formularului de la casă.

en: Access Token
ro: Token de acces

en: Client Secret
ro: Secretul clientului

en: Operation stopped by request
ro: Proces oprit la cerere

en: Operation on @migration failed
ro: Operația cu privire la @migration a eșuat

en: Operation on @migration skipped due to unfulfilled dependencies
ro: Operația cu privire la @migration a fost omisă din cauza dependențelor neîndeplinite

en: Source ID @source_id: @message
ro: ID sursă @source_id: @message

en: Continuing with @migration (processed 1 item) | Continuing with @migration (processed @count items)
ro[0]: Continuând cu @migration (1 element prelucrat)
ro[1]: Continuând cu @migration (@count elemente prelucrate)
