BigCommerce (8.x-1.3) - en to ar translation catalogue (15 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Total
ar: المجموع

en: ID
ar: المعرف ID

en: Month
ar: بالشهر

en: Details
ar: التفاصيل

en: Day
ar: باليوم

en: Destination
ar: الوجهة

en: Checkout
ar: الأداء

en: Hour
ar: الساعة

en: About
ar: حول

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Access checkout
ar: الوصول إلى الأداء

en: Complete a purchase through the checkout form.
ar: إتمام عملية شراء  من خلال استمارة الأداء.
