Blazy (3.0.14) - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Description
tr: Açıklama

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Tag
tr: Etiket

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Background
tr: Arkaplan

en: tag
tr: etiket

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Custom
tr: Özel

en: Global settings
tr: Genel ayarlar

en: Fields
tr: Alanlar

en: Thumbnail
tr: Küçük görsel

en: Media
tr: Medya

en: Colors
tr: Renkler

en: Attributes
tr: Nitelikler

en: Cache
tr: Önbellek

en: Tokens
tr: tokens

en: Delimiter
tr: Ayırıcı

en: Caption
tr: Başlık

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Display style
tr: Görüntüleme sitili

en: Automatic
tr: Otomatik

en: No caching
tr: Önbellekleme yok

en: Classes
tr: Sınıflar

en: Layouts
tr: Yerleşimler

en: Title text
tr: Başlık metni

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: No name
tr: İsimsiz

en: Permanent
tr: Kalıcı

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Styles
tr: Biçemler

en: Image linked to content
tr: Resim içeriğe bağlandı

en: Image style
tr: Resim stili

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Use field template
tr: Alan şablonunu kullan

en: Responsive image
tr: Duyarlı görsel

en: Image convert failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype)
tr: %path yolunda %toolkit araç takımı kullanılırken görüntü dönüştürme başarısız oldu (%mimetype)
