Blazy (3.0.2) - en to fa translation catalogue (38 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Tag
fa: برچسب

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Background
fa: زمینه

en: Layout
fa: آرایش

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Global settings
fa: تنظیمات سراسری

en: Fields
fa: فیلدها

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Colors
fa: رنگ‌ها

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Cache
fa: حافظه موقت

en: Tokens
fa: توکن‌ها

en: Caption
fa: عنوان

en: ?
fa: ؟

en: Duplicate
fa: تکرار

en: Display style
fa: شیوه‌ی نمایش

en: No caching
fa: بدون ذخیره سازی

en: Title text
fa: متن عنوان

en: Skin
fa: پوسته

en: Offset
fa: جابجایی

en: No name
fa: بدون نام

en: Permanent
fa: دائمی

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Styles
fa: استایل ها

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: View mode
fa: نحوه نمایش
