Blazy (3.0.2) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: - None -
id: - Tiada -

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Preview
id: Pratinjau

en: tag
id: Label

en: Layout
id: Tata letak

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Custom
id: Tersuai

en: Global settings
id: Pengaturan global

en: Fields
id: Bidang isian

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Text color
id: Warna teks

en: Attributes
id: Atribut-atribut

en: Cache
id: Tembolokan

en: Tokens
id: Token

en: Delimiter
id: Pembatas

en: Caption
id: Keterangan

en: Duplicate
id: Duplikat

en: Display style
id: Gaya tampilan

en: Automatic
id: Otomatis

en: No caching
id: Tanpa penembolokan

en: Title text
id: Judul teks

en: Skin
id: Kulit

en: Offset
id: Letak

en: No name
id: Tanpa nama

en: Extra settings
id: Pengaturan tambahan

en: Permanent
id: Permanen

en: Styles
id: Gaya

en: Image style
id: Gaya gambar

en: View mode
id: Modus tampilan
