Blazy (3.0.2) - en to pl translation catalogue (50 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: - None -
pl: - Brak -

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Preview
pl: Podgląd

en: Background
pl: Tło

en: Layout
pl: Układ

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Custom
pl: Własne

en: Global settings
pl: Ustawienia globalne

en: Fields
pl: Pola

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: Colors
pl: Kolory

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: Tokens
pl: Wzorce

en: Delimiter
pl: Separator

en: Extras
pl: Dodatki

en: Caption
pl: Podpis

en: Content title
pl: Tytuł zawartości

en: Duplicate
pl: Zduplikowany

en: Display style
pl: Styl wyświetlania

en: Automatic
pl: Automatyczne

en: No caching
pl: Bez pamięci podręcznej

en: Classes
pl: Klasy

en: Title text
pl: Tekst tytułu

en: Skin
pl: Skórka

en: Overlay color
pl: Kolor nakładki

en: Overlay opacity
pl: Przeźroczystość nakładki

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: No name
pl: Brak nazwy

en: Extra settings
pl: Dodatkowe ustawienia

en: Region name
pl: Nazwa regionu

en: Permanent
pl: Stały

en: Alt text
pl: Tekst alternatywny

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: Aspect ratio
pl: Proporcje

en: Styles
pl: Style

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Use field template
pl: Wykorzystaj szablon pola

en: Responsive image
pl: Responsywny obraz

en: Image convert failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype)
pl: Konwersja obrazu %path (%mimetype) za pomocą zestawu narzędzi %toolkit nie powiodła się
