Blazy (3.0.3) - en to da translation catalogue (37 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Description
da: Beskrivelse

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: - None -
da: - Ingen -

en: Image
da: Billede

en: Settings
da: Indstillinger

en: Preview
da: Gennemse

en: Background
da: Baggrund

en: Configure
da: Konfigurér

en: Custom
da: Tilpasset

en: Global settings
da: Globale indstillinger

en: Fields
da: Felter

en: Colors
da: Farver

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Attributes
da: Attributter

en: Tokens
da: Symboler

en: Delimiter
da: Afgrænser

en: Caption
da: Undertekst

en: Duplicate
da: Duplikér

en: Automatic
da: Automatisk

en: No caching
da: Ingen caching

en: Classes
da: Klasser

en: Title text
da: Titeltekst

en: Overlay color
da: Farve på overlejring

en: Overlay opacity
da: Gennemsigtighed af overlejring

en: Offset
da: Forskydning

en: No name
da: Intet navn

en: Alt text
da: Alternativ tekst

en: Image linked to content
da: Billede som linker til indhold

en: Image style
da: Billedformat

en: Use field template
da: Brug feltskabelon

en: Responsive image
da: Responsivt billede

en: Image convert failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype)
da: Konvertering af billede mislykkedes med værktøjet %toolkit på %path (%mimetype)

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
da: Rekursiv rendering opdaget under rendering af entity @entity_type @entity_id. Afbryder rendering.
