Blazy (8.x-2.0) - en to fr translation catalogue (37 entries)

en: Title
fr: Titre

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Link
fr: Lien

en: installed
fr: installé

en: Default
fr: Par défaut

en: tag
fr: balise

en: Layout
fr: Mise en page

en: Picture
fr: Image

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Fields
fr: Champs

en: Width
fr: Largeur

en: Not installed
fr: Non installé

en: Tokens
fr: Jetons (tokens)

en: Caption
fr: Légende

en: Content title
fr: Titre du contenu

en: Installed
fr: Installé

en: not installed
fr: Non installés

en: Display style
fr: Style d'affichage

en: Automatic
fr: Automatique

en: No caching
fr: Pas de mise en cache

en: Title text
fr: Texte du titre

en: Sizes
fr: Tailles

en: Skin
fr: Habillage

en: Offset
fr: Décalage

en: Disconnect
fr: Déconnecter

en: Extra settings
fr: Paramètres supplémentaires

en: Persistent
fr: Persistant

en: Alt text
fr: Texte alternatif

en: Aspect ratio
fr: Ratio d'aspect

en: Image linked to content
fr: Image liée au contenu

en: Image style
fr: Style d'image

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Responsive image
fr: Image adaptative

en: Captions
fr: Légendes

en: Breakpoint
fr: Point d'arrêt

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
fr: Rendu récursif détecté lors du rendu de l'entité @entity_type @entity_id. Abandon du rendu.

en: Blazy UI
fr: Interface Blazy
