Blazy (8.x-2.12) - en to ru translation catalogue (35 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Edit
ru: Редактировать

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: tag
ru: тег

en: Layout
ru: Макет

en: Configure
ru: Настроить

en: Custom
ru: Собственная

en: Fields
ru: Поля

en: Cache
ru: Кэш

en: Tokens
ru: Токены

en: Extras
ru: Дополнительные

en: Caption
ru: Подпись

en: Content title
ru: Заголовок

en: Duplicate
ru: Дубликат

en: Display style
ru: Стиль отображения

en: Automatic
ru: Автоматически

en: No caching
ru: Без кэша

en: Title text
ru: Текст в Title

en: Skin
ru: Обложка

en: Offset
ru: Пропустить

en: Extra settings
ru: Дополнительные настройки

en: Permanent
ru: Постоянный

en: Thumbnail image
ru: Миниатюра изображения

en: Alt text
ru: Alt текст

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Aspect ratio
ru: Соотношение сторон

en: Image linked to content
ru: Изображение со ссылкой на содержимое

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Responsive image
ru: Адаптивное изображение

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
ru: Во время генерирования сущности @entity_type @entity_id обнаружена рекурсия. Генерирование прервано.

en: Item class
ru: Класс пункта
