Blazy (8.x-2.17-beta1) - en to ro translation catalogue (21 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Delete
ro: Șterge

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Layout
ro: Prezentare

en: Configure
ro: Configurează

en: Custom
ro: Personalizat

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Caption
ro: Legendă

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: Automatic
ro: Automat

en: No caching
ro: Fără caching

en: Title text
ro: Textul titlului

en: Offset
ro: Decalaj

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Image style
ro: Stil imagine

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Responsive image
ro: Imagine adaptivă

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
ro: Randare recursivă detectată la randarea entității @entity_type @entity_id. Întrerupeți randarea.
