Blazy (8.x-2.17-rc1) - en to lv translation catalogue (23 entries)

en: Title
lv: Nosaukums

en: Delete
lv: Dzēst

en: Description
lv: Apraksts

en: - None -
lv: - Neviens -

en: Link
lv: Saite

en: Image
lv: Attēls

en: Preview
lv: Priekšskatījums

en: tag
lv: marķēt

en: Layout
lv: Izkārtojums

en: Configure
lv: Konfigurēt

en: Custom
lv: Pielāgots

en: Fields
lv: Lauki

en: Cache
lv: Kešatmiņa

en: Caption
lv: Paraksts

en: Duplicate
lv: Dublicēt

en: No caching
lv: Bez kešošanas

en: Title text
lv: Virsraksta teksts

en: Offset
lv: Atkāpe

en: Permanent
lv: Pastāvīgs

en: Alt text
lv: ALT teksts

en: Image style
lv: Attēla stils

en: View mode
lv: Skata režīms

en: Responsive image
lv: Responsīvs attēls
