Blazy (8.x-2.9) - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Edit
uk: Редагувати

en: - None -
uk: - Немає -

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: tag
uk: тег

en: Layout
uk: Макет

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Custom
uk: Власний

en: Fields
uk: Поля

en: Cache
uk: Кеш

en: Tokens
uk: Замінники

en: Extras
uk: Додаткові

en: Caption
uk: Підпис

en: Content title
uk: Заголовок матеріалу

en: Duplicate
uk: Продублювати

en: Display style
uk: Стиль показу

en: Automatic
uk: Автоматично

en: No caching
uk: Без кешування

en: Title text
uk: Текст заголовку

en: Skin
uk: Обкладинка

en: Offset
uk: Зміщення

en: Disconnect
uk: Роз'єднати

en: Extra settings
uk: Спеціальні налаштування

en: Permanent
uk: Постійно

en: Thumbnail image
uk: Зображення-мініатюра

en: Alt text
uk: Альтернативний текст

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Aspect ratio
uk: Пропорції

en: Image linked to content
uk: Зображення, що пов'язане з матеріалом

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: Preload
uk: Попереднє завантаження

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Responsive image
uk: Адаптивне зображення

en: Thumbnail style
uk: Стиль мініатюри

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
uk: Під час генерування сутності @entity_type @entity_id виявлено рекурсію. Генерування перервано.
