Ajax Block (8.x-2.1) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Weight
fr: Poids

en: Category
fr: Catégorie

en: Region
fr: Région

en: Block
fr: Bloc

en: No caching
fr: Pas de mise en cache

en: No blocks in this region
fr: Aucun bloc dans cette région

en: Weight for @block block
fr: Poids du bloc @block

en: Region for @block block
fr: Région du bloc @block

en: Place block <span class="visually-hidden">in the %region region</span>
fr: Placer le bloc <span class="visually-hidden">dans la région %region</span>

en: @label (disabled)
fr: @label (désactivé)
