Ajax Block (8.x-2.2) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Operations
fa: عملیات

en: Weight
fa: وزن

en: Category
fa: دسته بندی

en: Region
fa: ناحیه

en: Block
fa: بلوک

en: Method
fa: روش

en: Cache
fa: حافظه موقت

en: No caching
fa: بدون ذخیره سازی

en: No blocks in this region
fa: هیچ بلوکی در این ناحیه نیست

en: Weight for @block block
fa: وزن بلوک @block

en: Region for @block block
fa: ناحیه برای بلوک @block
