Block Class (2.0.0-beta10) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Attribute
it: Attributo

en: List
it: Elenco

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Help
it: Aiuto

en: Block
it: Blocco

en: CSS class
it: Classe CSS

en: Advanced
it: Avanzate

en: User Interface
it: Interfaccia utente

en: General
it: Generale

en: Attributes
it: Attributi

en: Class
it: Classe

en: Operation
it: Operazione

en: Maxlength
it: Lunghezza massima

en: Are you sure?
it: Si è sicuri?

en: Usage
it: Utilizzo

en: Global Configuration
it: Configurazione generale

en: About
it: Informazioni

en: Items per page
it: Voci per pagina
