Block Class (4.0.1) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Attribute
ja: 属性

en: List
ja: リスト

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Help
ja: ヘルプ

en: Block
ja: ブロック

en: CSS class
ja: CSSクラス

en: Advanced
ja: 高度

en: General
ja: 全般

en: Attributes
ja: 属性

en: Class
ja: クラス

en: Operation
ja: 操作

en: Maxlength
ja: 最大文字数

en: Are you sure?
ja: 本当に良いですか?

en: Uppercase
ja: 大文字

en: CSS class(es)
ja: CSSのクラス

en: Usage
ja: 使用方法

en: Global Configuration
ja: 全体の設定

en: About
ja: アバウト

en: Bulk Operations
ja: 一括処理

en: Lowercase
ja: 小文字

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: Administer block classes
ja: ブロッククラスを管理する
