Block Inactive Users (8.x-2.0-rc2) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Send email
fa: فرستادن نامه الکترونیکی

en: Confirm
fa: تایید

en: Active
fa: فعال

en: From
fa: از

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Role
fa: نقش

en: Email subject
fa: موضوع نامه الکترونیکی

en: Blocked
fa: مسدود شده

en: Methods
fa: روش‌ها

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will be hidden from everyone but administrators.
fa: حساب شما بلوک شده است و شما دیگر قادر نیستید وارد شوید. تمام محتوای شما برای همه به جز مدیران مخفی خواهند ماند.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
fa: حساب شما و تمام اطلاعات آن پاک خواهند شد. همه محتوای شما نیز پاک خواهند شد.

en: Disable the account and keep its content.
fa: غیرفعال نمودن حساب و نگهداری محتوای آن.

en: Disable the account and unpublish its content.
fa: غیرفعال نمودن حساب و عدم انتشار محتوای آن.

en: Delete the account and its content.
fa: حذف حساب و محتویات آن
