Block Inactive Users (8.x-2.0-rc3) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Send email
tr: E-posta gönder

en: Confirm
tr: Onayla

en: Active
tr: Etkin

en: From
tr: Kimden

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Role
tr: Rol

en: Email subject
tr: E-posta konusu

en: Blocked
tr: Engellendi

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will be hidden from everyone but administrators.
tr: Hesabınız engellenecek ve artık giriş yapamayacaksınız. Tüm içeriğiniz yöneticiler hariç herkesten gizlenecektir.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
tr: Hesabınız kaldırılacak ve tüm hesap bilgileriniz silinecektir. Tüm içeriğiniz de silinecektir.

en: Disable the account and keep its content.
tr: Hesabı iptal et ve içeriklerini sakla.

en: Disable the account and unpublish its content.
tr: Hesabı iptal et ve içeriklerini yayından kaldır.

en: Delete the account and its content.
tr: Hesabı ve içeriklerini sil.
