Block Inactive Users (8.x-2.5) - en to ro translation catalogue (17 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Send email
ro: Trimite email

en: Confirm
ro: Confirmă

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Active
ro: Activ

en: From
ro: De la

en: Configuration
ro: Configurație

en: Role
ro: Rol

en: Blocked
ro: Blocat

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will be hidden from everyone but administrators.
ro: Contul dumeavoastră va fi blocat și nu veți mai fi capabil să vă înregistrați. Tot conținutul dumneavoastră va fi ascuns de toată lumea, în afară de administratori.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
ro: Contul dumeavoastră va fi eliminat și toate informațiile contului șterse. Tot conținutul dumneavoastră va fi de asemenea șters.

en: Disable the account and keep its content.
ro: Dezactivează contul si păstrează conținutul.

en: Disable the account and unpublish its content.
ro: Dezactivează contul și retrage conținutul publicat.

en: Delete the account and its content.
ro: Șterge contul și tot conținutul care îi aparține.

en: When enabled, the user must confirm the account cancellation via email.
ro: Atunci când este activat, utilizatorul trebuie să confirme anularea contului prin email.

en: Require email confirmation to cancel account
ro: Necesită confirmarea prin email pentru anularea contului

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will remain attributed to your username.
ro: Contul dumneavoastră va fi blocat și nu veți mai fi capabil să vă autentificați. Tot conținutul dumneavoastră va rămâne atribuit numelui dumneavoastră de utilizator.
