Block Inactive Users (8.x-2.7) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Send email
id: Kirim email

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Active
id: Aktif

en: From
id: Dari

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Role
id: Peran

en: Blocked
id: Diblokir

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will be hidden from everyone but administrators.
id: Akun Anda akan diblokir dan Anda tidak dapat masuk lagi. Semua konten Anda akan disembunyikan dari semua orang kecuali administrator.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
id: Akun Anda akan dihapus dan semua informasi akun dihapus. Semua konten Anda juga akan dihapus.

en: Disable the account and keep its content.
id: Nonaktifkan akun dan simpan kontennya.

en: Disable the account and unpublish its content.
id: Nonaktifkan account dan membatalkan publikasi kontennya.

en: Delete the account and its content.
id: Hapus akun dan kontennya.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will remain attributed to your username.
id: Akun Anda akan diblokir dan Anda tidak dapat masuk lagi. All of your content will remain attributed to your username.
