Block Usage Report (1.0.3) - en to de translation catalogue (11 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Type
de: Typ

en: Display mode
de: Anzeigemodus

en: Node
de: Beitrag

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Provider
de: Anbieter

en: Language code
de: Sprachkürzel

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundle
de: Subtyp

en: Entity title
de: Entitätstitel

en: Plugin ID
de: Plugin-ID
