Booking Manager (1.0.0-beta2) - en to de translation catalogue (39 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Author
de: Autor

en: List
de: Liste

en: Description
de: Beschreibung

en: more
de: mehr

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Administration
de: Verwaltung

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Date
de: Datum

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Place
de: Ort

en: Label
de: Beschriftung

en: Default
de: Standard

en: View
de: Ansicht

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Contact
de: Kontakt

en: All
de: Alle

en: URL alias
de: URL-Alias

en: Success
de: Erfolg

en: Start Date
de: Startdatum

en: End Date
de: Enddatum

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: Cars
de: Autos

en: Changed
de: Geändert

en: ‹ Previous
de: ‹ Zurück

en: Next ›
de: Weiter ›

en: Apply
de: Anwenden

en: Child
de: Kind

en: Offset
de: Versatz

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Select Country
de: Land auswählen

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Booking Date
de: Buchungsdatum
