Booking Manager (1.0.0-beta2) - en to es translation catalogue (37 entries)

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Author
es: Autor

en: List
es: Listado

en: Description
es: Descripción

en: more
es: más

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Administration
es: Administración

en: Edit
es: Editar

en: Date
es: Fecha

en: Reset
es: Restablecer

en: Place
es: Lugar

en: Name
es: Nombre

en: Label
es: Etiqueta

en: Default
es: Por defecto

en: View
es: Ver

en: Updated
es: Actualizado

en: Contact
es: Contacto

en: All
es: Todo(s)

en: URL alias
es: Alias de URL

en: Success
es: Éxito

en: Start Date
es: Fecha inicial

en: End Date
es: Fecha Final

en: Sort by
es: Ordenar por

en: Authored on
es: Fecha de autoría

en: Changed
es: Modificado

en: ‹ Previous
es: ‹ Anterior

en: Next ›
es: Siguiente >

en: Apply
es: Aplicar

en: Rate
es: Votar

en: Offset
es: Desplazamiento

en: Items per page
es: Elementos por página

en: - All -
es: - Todo -

en: « First
es: « Primero

en: Last »
es: Último »

en: Adults
es: Adultos
