Boldy (8.x-2.1) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Content
id: Konten

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Visible
id: Terlihat

en: Footer message
id: Pesan di bawah halaman

en: Mission
id: Misi

en: Search box
id: Kotak pencarian

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Themes
id: Tema

en: Tabs
id: Tab

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: 1 comment | @count comments
id[0]: 1 komentar
id[1]: @count komentar

en: Content bottom
id: konten bawah

en: First sidebar
id: Sidebar pertama

en: mobile
id: mobil

en: wide
id: lebar

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Site header
id: Kepala situs
