Boldy (8.x-2.1) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Content
it: Contenuto

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Visible
it: Visibile

en: Footer message
it: Messaggio a piè di pagina

en: Search box
it: Finestrella di ricerca

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Hidden
it: Nascosto

en: Content top
it: Parte superiore del contenuto

en: Themes
it: Temi

en: Tabs
it: Schede

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: 1 comment | @count comments
it[0]: 1 commento
it[1]: @count commenti

en: Content bottom
it: Parte inferiore del contenuto

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: wide
it: largo

en: Navigation bar
it: Barra di navigazione

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Site header
it: Intestazione del sito

en: First page
it: Prima pagina

en: narrow
it: stretto
