Boldy (8.x-2.1) - en to tr translation catalogue (30 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Content
tr: İçerik

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Visible
tr: Görünür

en: Footer message
tr: Dipnot iletisi

en: Mission
tr: Sitenin Amacı

en: Search box
tr: Arama kutusu

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Hidden
tr: Gizli

en: Content top
tr: Önce içerik

en: Themes
tr: Temalar

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: 1 comment | @count comments
tr[0]: 1 yorum
tr[1]: @count yorum

en: Content bottom
tr: İçeriğin altında

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: mobile
tr: mobil

en: wide
tr: geniş

en: Twitter Username
tr: Twitter Kullanıcı Adı

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Site branding
tr: Site markası

en: Site header
tr: Site Başlığı

en: First page
tr: İlk sayfa

en: narrow
tr: dar
