Book (1.0.0) - en to az translation catalogue (98 entries)

en: Home
az: Baş səhifə

en: Title
az: Başlıq

en: Delete
az: Sil

en: Operations
az: Əməliyyatlar

en: List
az: Siyahı

en: Remove
az: Çıxart

en: On
az: Aktiv

en: Edit
az: Dəyiş

en: - None -
az: - heç nə -

en: Weight
az: Çəki

en: Parent
az: Valideyn

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
az: Verilmiş səviyyədə səhifələr əvvəlcə çəkiyə, sonra isə başlığa görə sıralanır.

en: Depth
az: Dərinlik

en: Settings
az: Quraşdırmalar

en: Go to previous page
az: Əvvəlki səhifəyə keç

en: Go to parent page
az: Əsas səhifəyə keç

en: Go to next page
az: Növbəti səhifəyə keç

en: Book
az: kitab

en: Node ID
az: Nod İD-si

en: Outline
az: Kontur

en: View
az: Görünüş

en: Content type
az: Kontent tipi

en: Parent item
az: Valideyn element

en: Add child page
az: Vərəsə səhifə əlavə et

en: Printer-friendly version
az: Printer üçün uyğun versiya

en: Content type for child pages
az: Vərəsə səhifələr üçün məzmun növü

en: Remove from outline
az: Konturdan silin

en: Unknown export format.
az: Naməlum ixrac formatı.

en: Add content
az: Kontent əlavə et

en: Block
az: Blok

en: Page
az: Səhifə

en: Off
az: Söndürülüb

en: Promoted to front page
az: Əsas səhifəyə yüksəldi

en: Mode
az: Rejim

en: Up
az: Yuxarı

en: Navigation
az: Naviqasiya

en: Goal
az: Məqsəd

en: Books
az: Kitablar

en: Menus
az: Menyular

en: Book navigation
az: Kitab naviqasiyası

en: Top level book
az: Ən yüksək səviyyəli kitab

en: Print
az: Çap et

en: About
az: Haqqında

en: Steps
az: Addımlar

en: Change book (update list of parents)
az: Kitabı dəyişdirin (valideynlərin siyahısını yeniləyin)

en: Manage your site's book outlines.
az: Saytınızın kitab konturlarını idarə edin.

en: Book navigation block display
az: Kitab naviqasiya blokunun ekranı

en: Add to book outline
az: Kitab konturuna əlavə edin

en: Book outline
az: Kitab kontur

en: This will be the top-level page in this book.
az: Bu, bu kitabın ən yüksək səviyyəli səhifəsi olacaq.

en: Uses
az: İstifadə edir

en: Menu link ID
az: Menyu linki ID

en: Collaboration
az: Əməkdaşlıq

en: Not in book
az: Kitabda yoxdur

en: New book
az: Yeni kitab

en: Your page will be a part of the selected book.
az: Səhifəniz seçilmiş kitabın bir hissəsi olacaq.

en: The book the node is in.
az: Düyün daxil olduğu kitab.

en: The weight of the book page.
az: Kitab səhifəsinin çəkisi.

en: The parent book node.
az: Ana kitab qovşağı.

en: Parent link ID
az: Ana link ID-si

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
az: %add-child linki üçün məzmun növü icazə verilən kitab kontur növü kimi seçilmişlərdən biri olmalıdır.

en: Save book pages
az: Kitab səhifələrini yadda saxlayın

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
az: Bu kitab başqa istifadəçi tərəfindən dəyişdirilib, dəyişiklikləri saxlamaq mümkün olmadı.

en: Title changed from %original to %current.
az: Başlıq %original %current olaraq dəyişdirildi.

en: Updated book %title.
az: Yenilənmiş kitab %title.

en: book: updated %title.
az: kitab: yenilənmiş %title.

en: Update book outline
az: Kitab konturunu yeniləyin

en: Remove from book outline
az: Kitab konturundan silin

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
az: Post seçilmiş kitaba əlavə edildi. İndi onu digər səhifələrə nisbətən yerləşdirə bilərsiniz.

en: The book outline has been updated.
az: Kitabın konturu yeniləndi.

en: There was an error adding the post to the book.
az: Postu kitaba əlavə edərkən xəta baş verdi.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
az: %title əlaqəli uşaq səhifələrə malikdir, onların kitabla əlaqəsini saxlamaq üçün avtomatik olaraq köçürüləcək. İyerarxiyanı yenidən yaratmaq üçün (bu səhifəni silməzdən əvvəl olduğu kimi), %title Kontur tabından istifadə etməklə yenidən əlavə edilə bilər və onun keçmiş uşaq səhifələrinin hər birinin yerini əl ilə dəyişdirmək lazımdır.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
az: %title kontur nişanından istifadə edərək yenidən iyerarxiyaya əlavə edilə bilər.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
az: %title kitab iyerarxiyasından silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: The post has been removed from the book.
az: Yazı kitabdan silindi.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
az: Bu kitab səhifəsinin və onun alt səhifələrinin printerə uyğun versiyasını göstərin.

en: Show block on all pages
az: Bütün səhifələrdə blok göstərin

en: Show block only on book pages
az: Bloku yalnız kitab səhifələrində göstərin

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
az: Əgər <em>Blokunu bütün səhifələrdə göstər</em> seçilərsə, blokda saytın bütün kitabları üçün avtomatik yaradılan menyular olacaq. Əgər <em>Yalnız kitab səhifələrində bloku göstər</em> seçilibsə, blokda yalnız cari səhifənin kitabına uyğun gələn bir menyu olacaq. Bu halda, cari səhifə kitabda deyilsə, heç bir blok göstərilməyəcək. <em>Səhifə xüsusi görünmə parametrləri</em> və ya digər görünmə parametrləri bu bloku seçmə şəkildə göstərmək üçün əlavə olaraq istifadə edilə bilər.

en: This is the top-level page in this book.
az: Bu, bu kitabın ən yüksək səviyyəli səhifəsidir.

en: No book selected.
az: Heç bir kitab seçilməyib.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
az: %title kitab konturunun bir hissəsidir və əlaqəli uşaq səhifələri var. Silməyə davam etsəniz, uşaq səhifələr avtomatik olaraq köçürüləcək.

en: Re-order book pages and change titles
az: Kitab səhifələrini yenidən sifariş edin və başlıqları dəyişdirin

en: Book page
az: Kitab səhifəsi

en: Book ID
az: Kitab ID

en: No books available.
az: Əlçatan kitab yoxdur.

en: Content types allowed in book outlines
az: Kitab konturlarında icazə verilən məzmun növləri

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
az: %outline-perm icazəsi olan istifadəçilər bütün məzmun növlərini əlavə edə bilərlər.

en: Administer book outlines
az: Kitab konturlarını idarə edin

en: Adding and managing book content
az: Kitab məzmununun əlavə edilməsi və idarə edilməsi

en: Printing books
az: Kitabların çapı

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
az: <em>Printer üçün uyğun kitablara baxmaq</em> icazəsi olan istifadəçilər səhifənin printerə uyğun görünüşünü yaratmaq üçün kitab səhifəsinin məzmununun aşağısında görünən <em>printer üçün uyğun versiya</em> keçidini seçə bilər. və onun bütün alt bölmələri.

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
az: Kitab modulu birlikdə kitab kimi tanınan əlaqəli məzmun səhifələrinin toplusunu təşkil etmək üçün bir vasitə təklif edir. Baxıldıqda, bu məzmun avtomatik olaraq bitişik kitab səhifələrinə keçidləri göstərir və strukturlaşdırılmış məzmunu yaratmaq və nəzərdən keçirmək üçün sadə naviqasiya sistemini təmin edir.

en: Create new books
az: Yeni kitablar yaradın

en: View printer-friendly books
az: Çap üçün uyğun kitablara baxın

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
az: Çap asanlığı üçün kitab səhifəsinə və onun bütün alt səhifələrinə vahid sənəd kimi baxın. Performans ağır ola bilər.

en: <em>Books</em> have a built-in hierarchical navigation. Use for handbooks or tutorials.
az: <em>Kitabların</em> daxili iyerarxik naviqasiyası var. Dərsliklər və ya dərsliklər üçün istifadə edin.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
az: İstifadəçilərə konturda əlaqəli məzmun yaratmağa və təşkil etməyə imkan verir.
