BootBase (8.x-1.30) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Content
it: Contenuto

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Bottom
it: In fondo

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Order
it: Ordina

en: Messages
it: Messaggi

en: Sidebar
it: Barra laterale

en: Tabs
it: Schede

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Featured
it: In evidenza

en: Pagination
it: Paginazione

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Last page
it: Ultima pagina

en: First page
it: Prima pagina

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
