Bootstrap (8.x-3.10) - en to sv translation catalogue (112 entries)

en: Forms
sv: Formulär

en: Home
sv: Hem

en: Images
sv: Bilder

en: Previous
sv: Föregående

en: Next
sv: Nästa

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: title
sv: titel

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: content
sv: innehåll

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Download
sv: Ladda ned

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: None
sv: Ingen

en: Container
sv: Grupp

en: Settings
sv: Inställningar

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: Import
sv: Importera

en: Export
sv: Exportera

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Save
sv: Spara

en: Help
sv: Hjälp

en: Update
sv: Uppdatera

en: Small
sv: Liten

en: Large
sv: Stor

en: Add
sv: Lägg till

en: Manage
sv: Hantera

en: Visible
sv: Synlig

en: Theme
sv: Tema

en: Components
sv: Komponenter

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Configure
sv: Konfigurera

en: file
sv: fil

en: Options
sv: Alternativ

en: Create
sv: Skapa

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Custom
sv: Anpassad

en: Filter
sv: Filtrera

en: Advanced
sv: Utökad

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: General
sv: Allmän

en: Log in
sv: Logga in

en: Provider
sv: Leverantör

en: Uninstall
sv: Avinstallera

en: Install
sv: Installera

en: Tools
sv: Verktyg

en: bottom
sv: längst ned

en: top
sv: längst upp

en: left
sv: vänster

en: right
sv: höger

en: Static
sv: Statisk

en: Close
sv: Stäng

en: show
sv: visa

en: Hidden
sv: Dold

en: Buttons
sv: Knappar

en: White
sv: Vit

en: archive
sv: arkiv

en: image
sv: bild

en: Loading...
sv: Laddar...

en: Automatic
sv: Automatisk

en: Tabs
sv: Flikar

en: Next page
sv: Nästa sida

en: Apply
sv: Applicera

en: Go to first page
sv: Gå till första sidan

en: Go to last page
sv: Gå till sista sidan

en: Enter the terms you wish to search for.
sv: Ange de termer du vill söka efter.

en: Add another item
sv: Lägg till ytterligare alternativ

en: Restore
sv: Återställ

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Tables
sv: Tabeller

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Download feature
sv: Ladda ned feature

en: Drag to re-order
sv: Drag för att ordna om

en: Pagination
sv: Paginering

en: Powered by Drupal
sv: Drivs av Drupal

en: Sort descending
sv: Sortera fallande

en: Sort ascending
sv: Sortera stigande

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: (active tab)
sv: (aktiv flik)

en: Hide summary
sv: Dölj sammanfattning

en: Edit summary
sv: Redigera sammanfattning

en: Update style
sv: Uppdatera stil

en: Add effect
sv: Lägg till effekt

en: Previous page
sv: Föregående sida

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
sv: Sortera om rader efter numerisk vikt istället för drag-och-släpp.

en: Footer menu
sv: Sidfotsmeny

en: Last page
sv: Sista sidan

en: You have unsaved changes.
sv: Du har ändringar som inte sparats.

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
sv: Oändligt antal filer kan laddas upp till detta fält.

[ctx: Sort order]
en: Order
sv: Ordning

en: One file only. | Maximum @count files.
sv[0]: Enbart en fil.
sv[1]: Som mest @count filer.

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: First page
sv: Första sidan

en: Allowed types: @extensions.
sv: Tillåtna filtyper: @extensions.

en: Install and set as default
sv: Installera och ställ in som förvalt

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
sv: Bilder som är större än <strong>@max</strong> pixlar kommer skalas ned.

en: Submitted by @author_name on @date
sv: Inlagt av @author_name @date

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: User account menu
sv: Meny för användarkonto

en: @size limit.
sv: Begränsning @size.
