Bootstrap (8.x-3.28) - en to ro translation catalogue (107 entries)

en: Forms
ro: Formulare

en: Home
ro: Acasă

en: Images
ro: Imagini

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: title
ro: titlu

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Content
ro: Conținut

en: content
ro: conţinut

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Download
ro: Descarcă

en: Version
ro: Versiune

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Container
ro: Recipient

en: Settings
ro: Setări

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: Add
ro: Adaugă

en: Manage
ro: Administrați

en: Visible
ro: Vizibil

en: Theme
ro: Temă

en: Upload
ro: Încarcă

en: Configure
ro: Configurează

en: file
ro: fisier

en: Options
ro: Opţiuni

en: Create
ro: Crează

en: Last post
ro: Ultima adăugare

en: Never
ro: Niciodată

en: Footer
ro: Subsol

en: Custom
ro: Personalizat

en: Filter
ro: Filtru

en: Advanced
ro: Avansat

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Navigation
ro: Navigator

en: Provider
ro: Furnizor

en: Uninstall
ro: Dezinstalați

en: Install
ro: Instalare

en: Close
ro: Închideți

en: show
ro: arată

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Topics
ro: Subiecte

en: Posts
ro: Articole

en: Buttons
ro: Butoane

en: Included
ro: Inclus

en: image
ro: imagine

en: Loading...
ro: Încărcare...

en: Automatic
ro: Automat

en: Tabs
ro: Taburi

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Apply
ro: Aplică

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Enter the terms you wish to search for.
ro: Introduceţi termenii doriţi pentru căutare.

en: Add another item
ro: Adugă alt element

en: Restore
ro: Restaurează

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Warning message
ro: Mesaj avertizare

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Broken
ro: Deteriorare

en: Drag to re-order
ro: Trage pentru a rearanja

en: Pagination
ro: Paginație

en: Sort descending
ro: Sortează descrescător

en: Sort ascending
ro: Sortează crescător

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: (active tab)
ro: (tab activ)

en: Status message
ro: Mesaj de stare

en: Hide summary
ro: Ascunde rezumat

en: Edit summary
ro: Editează rezumat

en: Update style
ro: Actualizare stil

en: Add effect
ro: Adăugare efect

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
ro: Re-aranjează rândurile după greutate numerică în loc de tragere.

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: You have unsaved changes.
ro: Aveți modificări nesalvate

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
ro: Un număr nelimitat de fișiere poate fi încărcat pentru acest câmp.

en: One file only. | Maximum @count files.
ro[0]: Numai un singur fișier.
ro[1]: Maxim @count fișiere.

en: First page
ro: Prima pagină

en: Allowed types: @extensions.
ro: Tipuri de fișiere permise: @extensions

en: Install and set as default
ro: Instalează și setează ca implicit

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
ro: Imaginile trebuie să fie de exact <strong>@size</strong> pixeli.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
ro: Imaginile trebuie să fie mai mari de <strong>@min</strong> pixeli. Imaginile mai mari de <strong>@max</strong> pixeli vor fi redimensionate.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
ro: Imaginile trebuie să fie mai mari de <strong>@min</strong> pixeli.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
ro: Imaginile mai mari decât <strong>@max</strong> pixeli vor fi redimensionate

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: @size limit.
ro: Limită @size
