Bootstrap (8.x-3.40) - en to he translation catalogue (140 entries)

en: Forms
he: טפסים

en: Home
he: דף הבית

en: Images
he: תמונות

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: title
he: כותרת

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Content
he: תוכן

en: content
he: תוכן

en: Confirm
he: אישור

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Disable
he: השבתה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Download
he: הורדה

en: Version
he: גירסה

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Container
he: מיכל

en: Settings
he: הגדרות

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Import
he: יבוא

en: Export
he: יצוא

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Update
he: עדכון

en: Small
he: קטן

en: Large
he: גדול

en: Add
he: הוספה

en: Manage
he: ניהול

en: Visible
he: נראה

en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: Components
he: רכיבים

en: Upload
he: העלאה

en: Configure
he: הגדרות

en: file
he: קובץ

en: Options
he: אפשרויות

en: Create
he: יצירה

en: Last post
he: פרסום אחרון

en: Page title
he: כותרת דף

en: Page
he: דף

en: Never
he: אף פעם

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Custom
he: מותאם

en: Filter
he: סינון

en: Normal
he: נורמלי

en: Advanced
he: מתקדם

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: next
he: הבא

en: General
he: כללי

en: Forum
he: פורום

en: Navigation
he: ניווט

en: Log in
he: כניסה

en: Provider
he: ספק

en: Uninstall
he: הסרה

en: Install
he: התקנה

en: Tools
he: כלים

en: Close
he: סגירה

en: Hidden
he: מוסתר

en: Topics
he: נושאים

en: first
he: ראשון

en: Posts
he: הודעות

en: Buttons
he: כפתורים

en: White
he: לבן

en: Included
he: כלול

en: previous
he: קודם

en: last
he: אחרון

en: image
he: תמונה

en: Loading...
he: טוען...

en: Automatic
he: אוטומטי

en: Tabs
he: לשוניות

en: Next page
he: הדף הבא

en: Apply
he: החל

en: Go to first page
he: לעמוד הראשון

en: Go to last page
he: לעמוד האחרון

en: Enter the terms you wish to search for.
he: הקלידו את המילים שברצונכם לחפש.

en: Add another item
he: הוספת עוד פריט

en: Restore
he: שחזור

en: Rebuild
he: בנה מחדש

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Breadcrumb visibility
he: נראות פרורי לחם

en: Error message
he: הודעת שגיאה

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Warning message
he: הודעת אזהרה

en: Tables
he: טבלאות

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Primary
he: ראשי

en: Secondary
he: משני

en: Broken
he: שבור

en: Download feature
he: הורד תכונה

en: Drag to re-order
he: גרירה לסידור מחדש

en: Pagination
he: דפדוף

en: Powered by Drupal
he: מונע באמצעות דרופל

en: Sort descending
he: מיון בסדר יורד

en: Sort ascending
he: מיון בסדר עולה

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Main page content
he: תוכן

en: (active tab)
he: (לשונית פעילה)

en: Status message
he: הודעת סטטוס

en: Hide summary
he: הסתרת תקציר

en: Edit summary
he: עריכת תקציר

en: Update style
he: עדכון סיגנון

en: Add effect
he: הוספת אפקט

en: Current page
he: דף נוכחי

en: Highlighted
he: מובלט

en: Previous page
he: הדף הקודם

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
he: סדר מחדש שורות עפ"י חשיבות מספרית במקום גרירה.

en: Footer menu
he: תפריט בתחתית הדף

en: Add and configure
he: הוסף והגדר

en: keyboard
he: מקלדת

en: Save and add
he: שמור והוסף

en: Top Bar
he: סרגל עליון

en: Last page
he: הדף האחרון

en: You have unsaved changes.
he: יש שינויים שעדיין לא נשמרו.

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
he: בשדה זה ניתן ניתן להעלות מספר בלתי מוגבל של קבצים.

en: Override Global Settings
he: דריסת הגדרות גלובליות

en: Only in admin areas
he: רק באזור הניהול

en: Show current page title at end
he: הצג את כותרת הדף הנוכחי בסופו

en: One file only. | Maximum @count files.
he[0]: קובץ אחד בלבד.
he[1]: לכל היותר  @count קבצים.

en: First page
he: דף ראשון

en: Allowed types: @extensions.
he: סוגים מותרים: @extensions.

en: Install and set as default
he: להתקין ולקבוע כברירת מחדל

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
he: על התמונות להיות גדולות מ <strong>@min</strong> פיקסלים. תמונות גדולות מ <strong>@max</strong> פיקסלים יוקטנו.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
he: על התמונות להיות גדולות מ <strong>@min</strong> פיקסלים.

en: Submitted by @author_name on @date
he: נכתב ע"י @author_name ב@date

en: @size limit.
he: מוגבל ל @size.

en: Go to page @key
he: דילוג לדף @key
