Bootstrap (8.x-3.40) - en to mr translation catalogue (63 entries)

en: Forms
mr: अर्ज

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Images
mr: चित्रे

en: Previous
mr: मागील

en: Next
mr: पुढील

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: title
mr: शीर्षक

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Content
mr: साहित्य

en: content
mr: मजकूर

en: Confirm
mr: नक्की करा

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: ERROR
mr: चूका

en: Download
mr: डाउनलोड

en: Version
mr: आवृत्ती

en: Edit
mr: संपादन

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Container
mr: प्रभाग

en: Settings
mr: संरचना

en: Go to previous page
mr: मागच्या पानावर जा

en: Go to next page
mr: पुढच्या पानावर जा

en: Import
mr: आयात

en: Export
mr: निर्यात

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Update
mr: अपडेट

en: Small
mr: लहान

en: Large
mr: मोठे

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: Manage
mr: व्यवस्थापन

en: Upload
mr: अपलोड

en: Options
mr: विकल्प

en: Last post
mr: शेवटचे प्रकाशन

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Page
mr: पान

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Filter
mr: गाळणी

en: Normal
mr: साधारण

en: General
mr: साधारण

en: Forum
mr: चर्चा

en: Navigation
mr: आवागमन

en: Log in
mr: येण्याची नोंद

en: Provider
mr: प्रदाता

en: Install
mr: इन्स्टॉल

en: Tools
mr: साधने

en: Close
mr: बंद

en: Topics
mr: विषय

en: Posts
mr: प्रकाशन

en: Go to first page
mr: प्रथम पानावर जा

en: Go to last page
mr: अंतिम पानावर जा

en: Rebuild
mr: पुनर्बांधणी

en: Powered by Drupal
mr: 'द्रुपल'मध्ये बनवलेली साईट

en: Install and set as default
mr: इन्स्टॉल करा व मूलभूत असे ठरवा
