Bootstrap (8.x-3.5) - en to da translation catalogue (114 entries)

en: Forms
da: Formularer

en: Home
da: Hjem

en: Images
da: Billeder

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: title
da: titel

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: content
da: indhold

en: Confirm
da: Bekræft

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: ERROR
da: FEJL

en: Download
da: Hent

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: None
da: Ingen

en: Container
da: Beholder

en: Settings
da: Indstillinger

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Help
da: Hjælp

en: Update
da: Opdatér

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Add
da: Tilføj

en: Manage
da: Administration

en: Visible
da: Synlig

en: Theme
da: Tema

en: Components
da: Komponenter

en: Configure
da: Konfigurér

en: file
da: fil

en: Options
da: Valg

en: Create
da: Opret

en: Page title
da: Sidetitel

en: Custom
da: Tilpasset

en: Advanced
da: Avanceret

en: General
da: Generelt

en: Log in
da: Log ind

en: Provider
da: Udbyder

en: Uninstall
da: Afinstallér

en: Install
da: Installér

en: Tools
da: Værktøjer

en: bottom
da: bund

en: left
da: venstre

en: right
da: højre

en: Static
da: Statisk

en: Close
da: Luk

en: show
da: vis

en: Hidden
da: Skjult

en: Show
da: Vis

en: Buttons
da: Knapper

en: White
da: Hvid

en: image
da: billede

en: Loading...
da: Indlæser...

en: Automatic
da: Automatisk

en: Tabs
da: Faner

en: Next page
da: Næste side

en: Apply
da: Udfør

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Enter the terms you wish to search for.
da: Indtast de ord du ønsker at søge efter.

en: Add another item
da: Tilføj endnu et element

en: Hide
da: Skjul

en: Restore
da: Gendan

en: Rebuild
da: Genopbyg

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Tables
da: Tabeller

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Drag to re-order
da: Træk for at (om)sortere

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: (active tab)
da: (aktiv fane)

en: Hide summary
da: Skjul resumé

en: Edit summary
da: Redigér resumé

en: Update style
da: Opdatér stil

en: Add effect
da: Tilføj effekt

en: Previous page
da: Forrige side

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
da: Sortér rækker med numeriske vægte i stedet for at trække dem.

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: keyboard
da: Tastatur

en: Save and add
da: Gem og tilføj

en: Last page
da: Sidste side

en: document
da: dokument

en: You have unsaved changes.
da: Du har ændringer, som ikke er blevet gemt.

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
da: Der kan uploades et ubegrænset antal filer til dette felt.

[ctx: Sort order]
en: Order
da: Rækkefølge

en: Override Global Settings
da: Tilsidesæt globale indstillinger

en: One file only. | Maximum @count files.
da[0]: Kun én fil.
da[1]: Højst @count filer.

en: First page
da: Første side

en: Allowed types: @extensions.
da: Tilladte typer: @extensions.

en: Install and set as default
da: Installér og angiv som standard

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
da: Billeder skal være præcis <strong>@size</strong> pixels.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
da: Billeder skal være større end <strong>@min</strong> pixels.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
da: Billeder større end <strong>@max</strong> pixels skaleres.

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: @size limit.
da: @size grænse.

en: Upload requirements
da: Krav til filer
